Altarija

LMTA miestelio Olandų gatvėje kūrybinės dirbtuvės

Komanda: Rolandas Palekas, Dalia Zakaitė, Rasa Jasaitė, Vilius Lingė, Matas Šiupšinskas, Jonas Grinevičius

Vilnius, Lietuva 2014

piliakalnio parteris

Piliakialnio parteris

Siūlome sujungti Kostiuškos ir Olandų gatves buvusios Parako gatvės tęsinyje. Tuo būdu atsirastų nauja pesčiųjų/dviratininkų rekreacinė atkarpa, kurianti patekimą tiek į LMTA, tiek į Kalnu parką. Ši atkarpa taptų rekreacinio žiedo apie ir po Pilių rezervatą dalimi.

transportas

Transportas

Automobilių judėjimo teritorijoje (kiemuose ir pan.), išskyrus aptarnaujantį (Parako gatve), turėtų būti atsisakyta. Autoparkavimo klausimą teritorijoje galima būtų spręsti viena ar dviem koncentruotomis aikštelėmis, taip pat išnaudojant laidojimo rūmų aikštelę.

pesciuju takai

Pėsčiųjų takai

Pėsčiųjų, dviračių takai turėtų būti sujungti su bendramiestiniais. Pestieji ir dviratininkai turėtų galimybę judėti visoje teritorijoje. Taip pat vidiniuose kiemuose, į kuriuos patekimas prašalaičiams galėtų būti iš dalies ribojamas siekiant suteikti jiems privatumo ir tuo pačiu jaukumo.

uzstatymo struktura

Užstatymo struktūra

„Būdinga erdvinė struktūra“ neturėtų būti suprantama kaip senamiesčiui, esančiam kitapus Pilių rezervato, būdinga užstatymo struktūra, juolab, kad tokio užstatymo čia nėra buvę.

pagrindinis fasadas

Pagrindinis „Fasadas“

Didesnes LMTA sales siūlome įkurti greta Parako ir Olandų gatvių - kaip architektūrinį komplekso akcentą. Viešasis įėjimas į LMTA būtų atsuktas į Stalo kalną, priešais įėjimą driektųsi pieva - piliakalnį atveriantis jo parteris.

erdvine-ideja

Erdvinė idėja

Pievoje vyktų studentų trenažas, susitikimai, žaidynės ir kt. Tai būtų svarbi viešoji erdvė, jungianti Kalnų parką ir gretimas kūrybines institucijas, atvira visuomenei. LMTA pastatų struktūra taip pat turėtų vieną ar kelis vidaus kiemus, kurių prieiga taip pat galėtų būti vieša, tačiau pagal poreikius kontroliuojama.

funkcine ideja

Funkcinė idėja

LMTA miestelis planuojamas dėstant viešesnes funkcijas (administracijos korpusą, valgyklą, sales) arčiau Parako gatvelės, o mokslo erdves priartinant link Čiurlionio ir Dvariono mokyklų.

genplanas

1 - M.K. Čiurlionio menų mokykla; 2 - B. Dvariono muzikos mokykla; 3 - Technologijų ir Dizaino kolegija; 4 - Bažnyčia; 5 - Kalnų parkas; 6 - Regeneruojama Parako gatvė.

vizualizacija kiemeliai
erdves

Erdvės

pirmas aukstas

Pirmas aukštas

antras aukstas

Antras aukštas

trecias aukstas

Trečias aukštas

ketvirtas aukstas

Ketvirtas aukštas

  • Muzikos fakultetas

  • Teatro ir kino fakultetas

  • Administracija

  • Salės

  • Meno centras

  • Studentų viešbutis

  • Valgykla

vizualizacija olandai
pjuvis

Indėlis į projektą

Dalyvavimas visame kūrybinių dirbtuvių procese: analizė, idėjų paieška, eskizavimas, grafinės medžiagos atlikimas, prezentacijų ruošimas. Atlikta grafinė medžiaga: urbanistinės ir koncepcijos schemos.

darbo procesas darbo procesas darbo procesas darbo procesas